O NÁS

Tým Zrcadlo sportu tvoří bývalí nebo současní výkonnostní a vrcholoví sportovci, trenéři a pracovníci s mládeží. Níže si o nás můžete přečíst více. 

Mentorkou projektu je Eva Dittingerová.

Projekt je spolufinancován z Evropského sboru solidarity


Luci Sitarová

"We are all stories in the end, so let's make it a good one." - The Doctor 

Sporty, které umím: Patnáct let jsem závodila v moderní gymnastice, z toho asi 8 let i trénovala. Největšími úspěchy jsou umístění "pod bednou" na MČR jako závodnice, a několik medailí z MČR pro mé svěřenkyně. Také jsem chvíli závodně tancovala street dance a společenské tance.

Sporty, které mě baví: Nejraději mám tanec, jógu, cvičení v posilovně a poslední době začínám objevovat krásy plavání. Moc ráda si zahraju i fotbal, florbal, squash, zastřílím si z luku zkusím i další zábavné sporty.

Co umím: Díky svému působení v moderní gymnastice jsem prošla kurzem pro trenérky moderní gymnastiky, a v oblasti vzdělávání jsem se dále rozvíjela v rámci programů Erasmus+. Zároveň mám za sebou první stupeň výcviku metody Poradních kruhů s Joem Provisorem, kde jsem potkala naši mentorku Evu Dittingerovou. Ve své práci se opírám hlavně o spoustu zkušeností, které jsem získala v gymnastice, teambuildingové agentuře a zejména na roční Evropské dobrovolné službě v Lotyšsku, kde jsem působila jako nezávislá pracovnice s mládeží. Na čem zrovna pracuji se můžete podívat třeba tady

Život mimo sport: Jsem PR a projektová manažerka, lektorka teambuildingových aktivit a organizátorka a trenérka vzdělávacích programů v rámci Erasmus+ a dalších. V současné době organizuji workshopy neformálního vzdělávání ve Skautském institutu Brno a v Brně-Medlánkách, a pracuji na dalších strategických projektech v rámci Erasmus+. 

Čím přispívám do projektu: Koordinuji celý tým a jeho práci, mám v projektu na starosti komunikaci s Domem zahraniční spolupráce a veškeré papírování s tím spojené, projektové řízení, zajištění kvality, koordinaci tvorby a organizace workshopů, PR komunikaci a další.David Odstrčil

If you can dream it, you can do it.

Sporty, které umím: Vždy jsem se věnoval a stále věnuji sportovnímu tanci. Jsem několikanásobný mistr ČR ve standardních tancích a kombinaci 10ti tanců. Za největší úspěch považuji 2. místo na ME v kombinaci a několik finále a semifinále na MS.

Sporty, které mě baví: Aktivně rád běhám jezdím na kolečkových bruslích. A jinak jsem velký fanda hokeje a tenisu.

Co umím: Jsem taneční trenér v našem rodinném Tanečním studiu Kometa, které mimo jiné spolupracuje s pořadem StarDance. Již 8 let jezdím do Itálie na jedinou akademii sportovního tance na světě.

Život mimo sport: Život mimo tanec pro mě více méně neexistuje. Kromě informací o tancování jsem se také díky tanci naučil, jak pracovat s časem, jak si jít za svými cíli, jak vycházet s partnery, jak získávat prostředky a jak se o sebe sám postarat.

Čím přispívám do projektu: Líbí se vám náš roll-up a jiné tiskoviny? Tak to je moje práce. Všechno přes grafiku je moje parketa.Julie Sitarová

Sporty, které umím: Již odmala jsem se věnovala moderní gymnastice, a to až do svých 18 let. Během své kariéry jsem získala několik medailovych ocenění z mistrovství ČR, zahraničních a domácích soutěží. Mimo medailové úspěchy jsem byla členkou juniorského reprezentačního družstva.

Sporty, které mě baví: V 18 letech jsem se po úrazu kotníku začala věnovat tanečnímu sportu, jemuž se věnuji až do dnešní doby. Během 5 let jsem si vytančila 2.nejvyšší soutěžní třídu A.

Co umím: Kromě trenérství gymnastiky také studuji magisterské studium na Ekonomicko - správní fakultě Masarykovy univerzity.

Život mimo sport: Věnuji se učení tance a gymnastiky pro děti. Mezi mé jiné záliby patří především design a móda.

Čím přispívám do projektu: Věnuji se propagaci a marketingu na sociálních sítích a spolupracuji při tvorbě designu.


Jan "Hanz" Chlápek

Sporty, které umím: Sportu se věnuji celý život, nicméně jako první jsem se začal s házenou, u které jsem zůstal do dvaceti let. Souběžně jsem nějakou dobu hrál i fotbal, ke kterému mám teď nejblíže ze všech sportů. Míčové sporty jsou má nejsilnější stránka.

Sporty, které mě baví: Nedokážu říct, že by mě nějaký sport nebavil. Naopak rád zkouším nové sporty a užívám si jejich odlišnosti a dovednostní nároky. Baví mě se věnovat co nejvíce sportům to jde, učit se novým pohybům a poznávat jejich kouzlo. Chci být zdravý a komplexní sportovec, který se nikdy nepřestane věnovat fyzické aktivitě.

Co umím: Pracuji jako učitel tělesné výchovy a anglického jazyka. Vedu kroužek všesportovní přípravy pro děti. Věnuji se projektu Tréninkového centra Brno, ve kterém se zaměřujeme zejména na kondiční trénink.

Život mimo sport: Rád cestuju a trávím čas v přírodě. Poslechnu si dobrou hudbu nebo přečtu knížku.

Čím přispívám do projektu: Svými zkušenostmi ze sportu a neformálního vzdělávání zejména v rámci projektu Erasmus+. Pája Kolářová

The journey is the destination.  

Sporty, které umím: Od malička jsem chodila pravidelně na tréninky tance a tahle moje taneční kariéra skončila na střední škole, závodním street dancem. Od té doby si už jen tancuji všude možně pro radost a s láskou na roky trénování vzpomínám. 

Sporty, které mě baví: Aktuálně si chodím občas zaběhat, zaplavat nebo do fitka, ale všeho jen tak přiměřeně a pro radost. Sport je pro mě relaxací, odreagováním, ale také načerpáním nové energie do dalších činností. Jsem zastáncem názoru, že člověk by se měl hýbat tak, jak mu to dělá radost a do ničeho se nenutit.

Co umím: Dlouhodobě se věnuji práci s mládeží, neformální vzdělávání a vzdělávání zážitkem je pro mě "denní chleba". Je to asi nejefektivnější způsob, jak se může člověk interaktivní a zábavnou formou něco naučit.

Čím přispívám do projektu: V Zrcadle sportu se věnuji přípravě a vedení workshopů, ať už těch klubových, nebo otevřených, a komunikaci s partnery. Bert Kašpar

Nejtěžší je udělat první krok.

Sporty, které umím: Celý život jsem se věnoval Vodnímu slalomu, kde jsem v roce 2016 získal titul juniorského Mistra Světa. Dva roky na to, naši sportovní kariéru však ukončila nadnárodní federace vyškrtnutím kategorie, ve které jsem závodil, z programu Olympijských her, Světových pohárů a mistrovství světa.

Sporty, které mě baví: Rád běhám a jezdím na kole, obecně pohyb miluji. Takže vyrazím do hor a zahraju si i volejbal. Na vysoké škole jsem začal hrát 3.ligu v americkém fotbalu.

Co umím: Sice jsem nejmladší člen týmu, ale do všeho se vrhám po hlavě. Nevadí mi, že něco neumím, rád se to v průběhu procesu naučím.

Život mimo sport: Díky ukončení naší kategorie ve vodním slalomu jsem se rozhodl studovat na vysoké škole a dál na sobě pracovat.

Čím přispívám do projektu: Díky svému studiu jsem se vrhl na tvorbu textů a článků na blog na tomto webu. Doufám, že jste si při jeho brouzdání příjemně početli.Kristi Stejskalová

Of course I struggle. I just don't quit.

Sporty, které umím: Od malička jsem se věnovala baletu, díky kterému mohla vystupovat i v Janáčkově divadle v Brně. Potom jsem ovšem balet vyměnila za trošku rebelskou verzi tance, a to street dance, ve kterém jsme se několikrát stali MČR.

Sporty, které mě baví: Několik dlouhých let jsem jezdila na koních a hrála squash. Ale kromě toho si taky ráda zajdu zahrát tenis, na kolo, zaplavat nebo do posilovny.

Co umím: Díky mým zkušenostem z pole dance jsem vedla kroužek pro děti, které se chtěly pole dance naučit. Jsem také certifikovaný fitness trenér a vedu sálové lekce ve fitness centrech v Brně.

Život mimo sport: Studuji elektrotechnický obor na VUT v Brně, organizuju teambuildingy a eventy a občas si střihnu i směnu za barem.

Čím přispívám do projektu: Spolu s Pepou se starám o komunikaci s partnery a vyrábím naše propagační předměty. Zároveň se s Luci starám o organizaci workshopů.Pepa Matoušek

Nelžu, protože bych si to musel pamatovat.

Sporty, které umím: Téměř celý život (20 let) se věnuji hokeji, vrcholově jsem působil 10 let v extralize a 1. lize mužů. Jako svůj největší úspěch považuji to, že jsem byl v reprezentaci a dostal se i do výběru v Americe, kde jsem dokonce 10 dní hrál.

Sporty, které mě baví: Rád si zahraju volejbal, florbal, tenis, golf. V zimě mě baví lyže a běžky.

Co umím: Mám vystudovanou Tělovýchovu a sport na Jihočeské univerzitě. Kromě studia na škole se mi podařilo získat i několik licencí na trenéra a průvodce turistik (cyklo, vodní, pěší).

Život mimo sport: Pracuji v malé rodinné firmě, kde se zabýváme prodejem a montáží vrat, stínící techniky a dalšího vybavení kolem domu.

Čím přispívám do projektu: Mám na starosti komunikaci s partnery. Pokud byste se do projektu chtěli zapojit, neváhejte mi napsat. Určitě spolu vymyslíme tu nejlepší strategii.


Eva Dittingerová

mentorka projektu

S mladými lidmi pracuji více než 20 let, mentoringu se věnuji v oblasti formálního i neformálního vzdělávání (koordinace mládežnických projektů vč. mezinárodních výměn a festivalu mladého divadla, vedení diplomových prací a studentských projektů na MUNI, podpora dobrovolníků ze zahraničí i sociálně znevýhodněné romské mládeže v rámci sociálně-edukačních aktivit Muzea romské kultury aj.).

Vedle práce se skupinami se věnuji i individuální podpoře mladých lidí.

Ráda používám metody dramatické výchovy, storytelling (vyprávění příběhů) a čím dál častěji i formu poradních kruhů (Council). Poradní kruhy facilituji od r. 2014, snažím se být aktivní v rámci European Council Network a vedle specificky zaměřených kurzů a workshopů nabízím všem, které tato forma sdílení a učení zajímá, i pravidelné Councily v Šišce v zázemí jurty lesní školy.


Projekt Zrcadlo sportu je spolufinancován z Evropského sboru solidarity.