O NÁS

Zrcadlo sportu založila Luci Sitarová, společně s týmem bývalých a současných výkonnostních a vrcholových sportovců, trenérek a trenérů a pracovníků s mládeží. 

Cílem projektu je podporovat osobní rozvoj sportovkyň a sportovců pomocí workshopů a dalších materiálů. Věříme, že sportovci a sportovkyně mohou a měli by být (ještě více) úspěšnější a spokojenější, ve sportu i v životě.  

Mentorkou projektu je Eva Dittingerová.

Zrcadlo sportu ve svém prvním roce získalo podporu Evropského sboru solidarity jakožto solidární projekt. 

Co "zrcadlových" workshopech říkají jejich účastníci a trenérky si můžete přečíst v sekci Reference.


Luci Sitarová

"We are all stories in the end, so let's make it a good one." - The Doctor 

Můj vztah ke sportu: Patnáct let jsem závodila v moderní gymnastice, z toho asi 8 let i trénovala. Největšími úspěchy jsou umístění "pod bednou" na MČR jako závodnice, a několik medailí z MČR pro mé svěřenkyně. Také jsem chvíli závodně tancovala street dance a společenské tance.

Sporty, které mě baví: Nejraději mám tanec, jógu, cvičení v posilovně a poslední době začínám objevovat krásy plavání. Moc ráda si zahraju i fotbal, florbal, squash, zastřílím si z luku zkusím i další zábavné sporty.

Co umím: Díky svému působení v moderní gymnastice jsem prošla kurzem pro trenérky moderní gymnastiky, a v oblasti vzdělávání jsem se dále rozvíjela v rámci programů Erasmus+. Zároveň mám za sebou první stupeň výcviku metody Poradních kruhů s Joem Provisorem, kde jsem potkala naši mentorku Evu Dittingerovou. Ve své práci se opírám hlavně o spoustu zkušeností, které jsem získala v gymnastice, teambuildingové agentuře a zejména na roční Evropské dobrovolné službě v Lotyšsku, kde jsem působila jako nezávislá pracovnice s mládeží. Na čem zrovna pracuji se můžete podívat třeba tady

Život mimo sport: Jsem PR a projektová manažerka, lektorka teambuildingových aktivit a organizátorka a trenérka vzdělávacích programů v rámci Erasmus+ a dalších. V současné době organizuji workshopy neformálního vzdělávání ve Skautském institutu Brno a v Brně-Medlánkách, a pracuji na dalších strategických projektech v rámci Erasmus+. 

Čím přispívám do projektu: V Zrcadle sportu dělám vše proto, aby byl projekt co nejlepší a nejefektivnější. Domlouvám, plánuji a facilituji workshopy; iniciuji přípravu a zajišťuji kvalitu podkladů a materiálů pro trenéry. Mojí zodpovědností je také podcast - od domluvy hostů přes nahrávání po postprodukci a promování. Starám se také o online marketing, PR komunikaci a další. Koordinuji celý tým a jeho práci, projektové řízení a komunikaci s partnery. Pája Kolářová

Sporty, které umím: Od malička jsem chodila pravidelně na tréninky tance a tahle moje taneční kariéra skončila na střední škole, závodním street dancem. Od té doby si už jen tancuji všude možně pro radost a s láskou na roky trénování vzpomínám. 

Sporty, které mě baví: Aktuálně si chodím občas zaběhat, zaplavat nebo do fitka, ale všeho jen tak přiměřeně a pro radost. Sport je pro mě relaxací, odreagováním, ale také načerpáním nové energie do dalších činností. Jsem zastáncem názoru, že člověk by se měl hýbat tak, jak mu to dělá radost a do ničeho se nenutit.

Co umím: Dlouhodobě se věnuji práci s mládeží, neformální vzdělávání a vzdělávání zážitkem je pro mě "denní chleba". Je to asi nejefektivnější způsob, jak se může člověk interaktivní a zábavnou formou něco naučit.

Čím přispívám do projektu: V Zrcadle sportu se věnuji přípravě a vedení workshopů, ať už těch klubových, nebo otevřených, a komunikaci s partnery. 

Jan "Hanz" Chlápek

Sporty, které umím: Sportu se věnuji celý život, nicméně jako první jsem se začal s házenou, u které jsem zůstal do dvaceti let. Souběžně jsem nějakou dobu hrál i fotbal, ke kterému mám teď nejblíže ze všech sportů. Míčové sporty jsou má nejsilnější stránka.

Sporty, které mě baví: Nedokážu říct, že by mě nějaký sport nebavil. Naopak rád zkouším nové sporty a užívám si jejich odlišnosti a dovednostní nároky. Baví mě se věnovat co nejvíce sportům to jde, učit se novým pohybům a poznávat jejich kouzlo. Chci být zdravý a komplexní sportovec, který se nikdy nepřestane věnovat fyzické aktivitě.

Co umím: Pracuji jako učitel tělesné výchovy a anglického jazyka. Vedu kroužek všesportovní přípravy pro děti. Věnuji se projektu Tréninkového centra Brno, ve kterém se zaměřujeme zejména na kondiční trénink.

Život mimo sport: Rád cestuju a trávím čas v přírodě. Poslechnu si dobrou hudbu nebo přečtu knížku.

Čím přispívám do projektu: Svými zkušenostmi ze sportu a neformálního vzdělávání zejména v rámci projektu Erasmus+.
Julie Sitarová

Sporty, které umím: Již odmala jsem se věnovala moderní gymnastice, a to až do svých 18 let. Během své kariéry jsem získala několik medailovych ocenění z mistrovství ČR, zahraničních a domácích soutěží. Mimo medailové úspěchy jsem byla členkou juniorského reprezentačního družstva.

Sporty, které mě baví: V 18 letech jsem se po úrazu kotníku začala věnovat tanečnímu sportu, jemuž se věnuji až do dnešní doby. Během 5 let jsem si vytančila 2.nejvyšší soutěžní třídu A.

Co umím: Kromě trenérství gymnastiky také studuji magisterské studium na Ekonomicko - správní fakultě Masarykovy univerzity.

Život mimo sport: Věnuji se učení tance a gymnastiky pro děti. Mezi mé jiné záliby patří především design a móda.

Čím přispívám do projektu: Věnuji se propagaci a marketingu na sociálních sítích a spolupracuji při tvorbě designu.

David Odstrčil

Sporty, které umím: Vždy jsem se věnoval a stále věnuji sportovnímu tanci. Jsem několikanásobný mistr ČR ve standardních tancích a kombinaci 10ti tanců. Za největší úspěch považuji 2. místo na ME v kombinaci a několik finále a semifinále na MS.

Sporty, které mě baví: Aktivně rád běhám jezdím na kolečkových bruslích. A jinak jsem velký fanda hokeje a tenisu.

Co umím: Jsem taneční trenér v našem rodinném Tanečním studiu Kometa, které mimo jiné spolupracuje s pořadem StarDance. Již 8 let jezdím do Itálie na jedinou akademii sportovního tance na světě.

Život mimo sport: Život mimo tanec pro mě více méně neexistuje. Kromě informací o tancování jsem se také díky tanci naučil, jak pracovat s časem, jak si jít za svými cíli, jak vycházet s partnery, jak získávat prostředky a jak se o sebe sám postarat.


Bert Kašpar

Sporty, které umím: Celý život jsem se věnoval Vodnímu slalomu, kde jsem v roce 2016 získal titul juniorského Mistra Světa. Dva roky na to, naši sportovní kariéru však ukončila nadnárodní federace vyškrtnutím kategorie, ve které jsem závodil, z programu Olympijských her, Světových pohárů a mistrovství světa.

Sporty, které mě baví: Rád běhám a jezdím na kole, obecně pohyb miluji. Takže vyrazím do hor a zahraju si i volejbal. Na vysoké škole jsem začal hrát 3.ligu v americkém fotbalu.

Co umím: Sice jsem nejmladší člen týmu, ale do všeho se vrhám po hlavě. Nevadí mi, že něco neumím, rád se to v průběhu procesu naučím.

Život mimo sport: Díky ukončení naší kategorie ve vodním slalomu jsem se rozhodl studovat na vysoké škole a dál na sobě pracovat.

Čím přispívám do projektu: Díky svému studiu jsem se vrhl na tvorbu textů a článků na blog na tomto webu. Doufám, že jste si při jeho brouzdání příjemně početli.


Eliška Frühbauerová


Eva Dittingerová

mentorka projektu

S mladými lidmi pracuji více než 20 let, mentoringu se věnuji v oblasti formálního i neformálního vzdělávání (koordinace mládežnických projektů vč. mezinárodních výměn a festivalu mladého divadla, vedení diplomových prací a studentských projektů na MUNI, podpora dobrovolníků ze zahraničí i sociálně znevýhodněné romské mládeže v rámci sociálně-edukačních aktivit Muzea romské kultury aj.).

Vedle práce se skupinami se věnuji i individuální podpoře mladých lidí.

Ráda používám metody dramatické výchovy, storytelling (vyprávění příběhů) a čím dál častěji i formu poradních kruhů (Council). Poradní kruhy facilituji od r. 2014, snažím se být aktivní v rámci European Council Network a vedle specificky zaměřených kurzů a workshopů nabízím všem, které tato forma sdílení a učení zajímá, i pravidelné Councily v Šišce v zázemí jurty lesní školy.