Solidární projekt Zrcadlo sportu končí...

26.07.2020

Zrcadlo sportu končí...

Ano, ten titulek je částečně clickbait.

Ale je na něm taky spoustu pravdy. Zrcadlo sportu jakožto solidární projekt podporovaný z Evropského sboru solidarity totiž k 31. 7. 2020 končí.

A co to znamená pro nás - a pro vás? Vlastně nic velkého. Zrcadlo sportu totiž není jen jednorázový projekt, ale dlouhodobá iniciativa, za kterou si stojíme a na které budeme (spolu s vámi) pracovat i v budoucnu. Dále budeme tvořit podcast, sdílet novinky na sociálních sítích, tvořit materiály pro trenéry a hlavně - budeme připravovat a organizovat workshopy.

Placené workshopy 

Asi největším rozdílem bude, že další workshopy, které s vámi budeme domlouvat, už budou placené, prostě proto, že nebudou podporovány z grantu. Přesnou cenu ale domlouváme s každým klubem zvlášť podle typu a požadavků na workshop, možností klubu, délky spolupráce a dalších kritérií. Určitě se tedy prosím nebojte vyplnit nezávazný poptávkový formulář, na detailech se už domluvíme.

Jinak ale vlastně nic nemění. Stále makáme, stále vám chceme přinášet hodnotu a podporovat vaši práci, stále jsme otevřeni nápadům, spolupráci a zpětné vazbě.

Ukončení projektu pod Evropským sborem solidarity

Budeme mít díky konci projektu méně práce? Vůbec, spíše naopak. Letní soustředění jsou v plném proudu, takže organizujeme spoustu workshopů pro sportovkyně a sportovce i jejich trenéry. Kromě toho je potřeba projekt úspěšně uzavřít z byrokratického hlediska. To znamená dodat Domu zahraniční spolupráce všechny potřebné doklady a dokumenty či report našich aktivit za celý rok.

V neposlední řadě je třeba i zhodnotit přínos, který Zrcadlo sportu jakožto solidární projekt mělo pro členy týmu. Koneckonců, solidární projekty nemají být prospěšné jen pro komunity, ve kterých se odehrávají, ale jsou také významnou příležitostí k osobnímu růstu a nabírání nových znalostí a zkušeností i pro členy týmu.


Tohle tedy čeká nás, vy si užívejte krásné léto a až budete připravovat letní tréninkový kemp nebo soustředění, vzpomeňte si na nás a domluvte si s námi workshop nebo nám jen napište o radu. Rádi do něj pomůžeme dodat trochu neformálního vzdělávání a osobního rozvoje.