Jak se v Zrcadle vzděláváme

29.02.2020

V našem týmu jsou úspěšní sportovci a hlavně zkušení sportovní trenéři a lektorky neformálního vzdělávání. Každý den se stále zlepšujeme a získáváme nové zkušenosti, a moc rádi se také vzděláváme. V lednu a únoru jsme nechyběli hned na několika vzdělávacích akcích. 

Praktický workshop poradních kruhů 

Naše mentora Eva Dittingerová pořádala spolu se svojí kolegyní Helenou Koskovou Praktický workshop poradních kruhů pro facilitátory, kterého se za nás zúčastnila Luci. Víkendové intenzivní školení bylo určené pro lidi, kteří tuto metodu používají v různých podmínkách a kontextech, a bylo skvělé slyšet jejich různé zkušenosti. 

Graphic Facilitation Workshop

Pája a Luci si užily také workshop týkající se grafické facilitace, tedy využití různých fontů a grafických prvků při vedení workshopů. Ten se konal pod patronací našich kamarádů a kolegů z BeInternational.

Trenéři trenérům 

Další skvělou víkendovou akcí, na které nás Luci prezentovala, bylo setkání trenérů neformálního vzdělávání, organizované spolkem Rise and Shine. Ten většinou dělá skvělé konference zejména pro studenty, ale i propojuje facilitátory a trenéry tímto způsobem. Luci si odnesla hlavně spoustu kontaktů na spřízeněné aktivní lidi nejen ze sportu. Zaujal ji hlavně workshop týkající se Fotbalu pro rozvoj, což je další skvělé propojení sportu a osobního rozvoje. 

Knihy 

Neučíme se ale jen z workshopů, a ne každý může nebo chce obětovat volný víkend. I proto občas koupíme, čteme a aplikujeme znalosti a tipy z starodávného média - knih. V poslední době jsme se začetli do knihy Jak na sítě, Zážitková pedagogika, Coach your team, Tribal leadership a dalších.
A v seznamu knih, které si ještě přečíst chceme, nechybí ani Čtyři dohody a a, kterou nám (i vám!) doporučil Robin Ondráček ve svém podcastu