Pokec za Zrcadlem s reprezentantkami ČR v moderní gymnastice

01.04.2021

Na konci března jsme uspořádali dvě otevřená online setkání, která jsme nazvali Pokec za Zrcadlem. 

Nejdříve jsme se sešli se současnou reprezentantkou ČR v moderní gymnastice Denisou Štěpánkovou. Diskuzi začala a moderovala Luci Sitarová, ale brzy jsme dostali spoustu skvělých otázek od účastnic a účastníků! Celkem se nás online sešlo přes padesát, a dokonce se připojily členky juniorské společné skladby! 

"Gymnastkám bych chtěla vzkázat hlavně to, aby se, i přes tuhle těžkou situaci, nevzdávaly a až budou mít možnost zase trénovat v hale, aby si vážily každé chvilky v tělocvičně. Rodičům, aby své děti jen maximálně podporovali v tom,co vaše děti milují," vzkázala Deniska na Pokecu. 

O pár dní později jsme se podobně potkali s bývalou reprezentantkou v gymnastice Aničkou Šebkovou. 

Tento Pokec se protáhl až na dvě hodiny, protože přes 30 účastnic a účastníků mělo také spoustu skvělých otázek! Anička povídala nejen o své kariéře a tom, co prožívala, ale také s časovým odstupem o tom, co jí gymnastika přinesla a čemu se věnuje teď. 

A co Anička vzkázala gymnastkám, trenérkám a rodičům? 

"Gymnastkám přeju v této nelehké distanční době trénování hlavně pevnou vůli a vytrvalost, snažte se zachovat pozitivní mysl. Věřím, že s návratem do tělocvičny se vám bude trénovat radostněji a s jinou energií. Do vašeho sportovního života: Cvičte s radostí a pro sebe! Važte si sami sebe.⁠ Trenérům přeji hodně trpělivosti a zároveň nadšení pro svou práci. Vedle konstruktivních připomínek (opravě chyb) prosím, chvalte své svěřenkyně, i za snahu. Rodičům bych ráda vzkázala, ať svým dětem naslouchají a podporují je v jejich (nejen) sportovní cestě.⁠ "Když nejde o život, jde o... 💩(nic😉)." To mi říkával taťka, když se nedařilo podle představ."

A co na to účastnice?

"Moc děkuju za Pokec, dceru to zase trochu "nakoplo" , přiznala, že už ji online treninky nudi a ztrácela svuj elan a chuť cvičit. Takže první treninky venku plus optimismus a chuť do gymnastiky co z Denisky jen sršely moc pomohly, díky," sdílela jedna z maminek.

"Bylo to úžasné, ani jsem nevěděla že něco takového zažila a dost mě to nakoplo," napsala nám na Facebook Aneta Zedková.