Podcast s artistou Vladimírem Novotným

13.12.2019

Létat jen tak na kruzích deset metrů nad zemí je pro někoho noční můrou, pro druhé snem, a ještě pro další denním pracovním chlebem. Artista Vladimír Novotný se řadí k té třetí skupině. 

Vladimír začal se sportovní gymnastikou v Blansku díky svému bratrovi, a postupně se dopracoval až do reprezentace, kde pro Českou republiku vybojoval mnoho krásných umístění na Mistrovstvích Evropy i světa. 


"Ta podpora od rodiny tam musí být, ty děcka to musí slyšet."

I když ze začátku soutěžil jako všestranný gymnasta na všech nářadích, Vladimír vždycky věřil, že by se měl specializovat na kruhy. Až velký úspěch na Mistrovství Evropy o tom přesvědčilo i jeho trenéra. 

Po ukončení sportovní kariéry ale rozhodně z kruhů a jiných výšin neslezl, právě naopak. Nadchl porotce v televizní talentové soutěži, kde ukázal, že to umí rozbalit i nejen jako skvělý sportovec, ale i jako bavič. 

Velký zlom potom přišel, když se mu podařilo dostat angažmá v nejprestižnějším cirkuse světa - Cirque de Soleil. S jejich show Totem objel celý svět, a musel vydržet extrémní zátěž až 400 představení za rok! 

Poslechněte si jeho příběh na Spotify, Anchor.fm nebo dalších podcastových službách.