O motivaci s týmem estetické gymnastiky Bete Ebene

08.04.2020

Jaká je tvoje motivace? Jaký je tvůj cíl? Jak to mají ostatní v týmu? I o tomto jsme si povídali na online workshopu pro Bete Ebene. Přečtěte si, jak jsme se připravovali, jaké to bylo a proč jsme rádi, že jsme je oslovili přímo.

Ještě před oficiálním zahájením našeho projektu jsme oslovovali některé kluby, zejména z moderní gymnastiky, s nabídkou workshopů a spolupráce. Byli jsme ale bohužel odmítnuti s tím, že to není potřeba. 

S kluby, trenéry i rodiči chceme co nejvíce spolupracovat stále - však to oni nám mohou říci, co asi sportovkyně a sportovci nejvíce potřebují. Jak ale ukázala naše spolupráce s Bete Ebene, občas je nejlepší prostě oslovit ty, kterým chcete pomoci. Ukáže se, že potřeba to je, a i sportovci a sportovkyně to ví. 

Jak jsme se na online workshopu domluvili? 

A tak jedna zpráva na Instagramu vedla k prvnímu ze série online workshopů. Tým Bete Ebene je nový tým estetické skupinové gymnastiky, který soutěží v seniorské kategorii a má velké cíle.

Nejprve jsme se domluvili s jednou z kapitánek týmu, že téma motivace může být zajímavé. Ta to poté nabídla zbytku týmu a domluvila čas. Místo bylo jasné - u každé z nás doma. Ještě před začátkem jsme se spojili i s trenérkou týmu, se kterou jsme ještě potvrdili téma a hrubou strukturu. 

Jak workshop na motivaci probíhal? 

Pro všechny z nás to bylo poprvé - pro členky týmu první podobný workshop, pro nás první seberozvojový workshop online. 

A bylo to skvělé! Naplno jsme využili možnosti online nástroje Zoom, povídali si v celé skupině, přemýšlely a zapisovaly si každá sama i sdílely ve dvojicích a malých skupinách. 

Bylo to pro nás o to zajímavější, že v týmu jsou bývalé nebo i současné moderní gymnastky z různých klubů. Z vlastní zkušenosti víme, že spolupráce klubů a trenérů v gymnastice téměř vůbec nefunguje, a tak jsme moc rádi, že tyhle holky všem ukazují, že nejdůležitější je společný cíl, dobrá komunikace, upřímnost a odhodlání na sobě - jednotlivě i společně - pracovat

Kromě hlavní facilitátorky Luci se zúčastnila i Julie, která mimo jiné zapisovala hlavní výstupy z workshopu, jako takovou náhradu za flipcharty, které normálně klubům necháváme. 

Jako po každém úvodním workshopu, i tentokrát jsme se rády zeptaly na zpětnou vazbu a domluvili další návaznou spolupráci. Trenérka i sportovkyně byly tak nadšené, že jsme si rovnou stanovily další datum - hned za týden!

Pokud vás zajímají silné příběhy a chcete holky podpořit, sledujte je na jejich Instagramu