Neformální vzdělávání na Erasmus+ školení Entrevolution

20.12.2019

Že se můžeme učit jen ve školních lavicích a z knih? Blbina! I proto propagujeme přemýšlení o našich zkušenostech a principy neformálního vzdělávání.
Přečtěte si, jaké to je organizovat a účastnit se týdenního školení v rámci programu Erasmus+ - Luci a její kolegové letos organizovali už několikátou verzi!

"Tolik jsem se toho o sobě naučila!" 

"Tohle si budu vždycky připomínat." 

"Teď už vím, že to zvládnu." 

"Díky moc, tohle bych jinde nezažil!" 


Toto jsou jen některé z reakcí účastníků na školení Entrevolution, které pořádala naše Luci spolu s jejími kolegy ze skupiny Proactive Mind.

Hlavním tématem Entrevolution bylo podnikání, podnikavost a osobní rozvoj. 

O téměř 30 účastníků z osmi zemí světa se 10 dní staral pětičlenný tým facilitátorů, lektorů a pracovníků s mládeží. 

Jak to celé probíhalo se můžete podívat na video od jedné z účastnic, Gabbi: 

Účastníci si užili nadupaný program plný workshopů (zaměřených na sebepoznání, osobní rozvoj, soft i hard skilly), výletů na inspirativní místa, potkávání úspěšných podnikatelů a hlavně vytváření jejich vlastních byznysových nápadů, plánů a podnikání prvních kroků na jejich cestě. 

"Chtěli jsme účastníkům vytvořit prostor, ve kterém mohou prozkoumávat a vytvářet svoje podnikatelské nápady, a získávat schopnosti a nástroje k jejich uskutečnění. Nejde jen o to, abychom jim my jakožto lektoři něco předávali, ale hlavně, aby se naučili se učit ze svých vlastních zkušeností a jeden od druhého," říká hlavní organizátor Ondra Přikryl, který je i autorem videa níže.

Workshopy a celý projekt byl veden pomocí principů neformálního vzdělávání, tedy učení pomocí různých praktických aktivit a simulací, přemýšlení a diskutování o zkušenostech, a aplikování těchto poznatků v budoucnosti. 

"Bylo to nejlepší školení, jaké jsme kdy zorganizovali. To jsme si říkali už minulý rok, ale letos jsme to ještě trumfnuli," říká Luci. 

Na celou fotogalerii se můžete podívat tady

Podobně, jako Zrcadlo sportu je financováno z Evropského sboru solidarity, tak Entrevolution bylo podporováno z programu Erasmus+.