Zrcadlo na Konferenci českých nadějí II

11.02.2020

Jedním z cílů našeho projektu je podporovat osobní zodpovědnost a proaktivitu u mladých (i starších). I proto jsme byli moc rádi, za pozvání uspořádat náš workshop na téma Úspěch na Konferenci českých nadějí - a to rovnou dvakrát! 

S organizátory druhého ročníku Konferenci českých nadějí jsme se potkali na veletrhu SportLife!, kde jsme měli stánek kousek vedle sebe. Slovo dalo slovo a za chvíli jsme už byli domluvení na tom, že bude Zrcadlo sportu mít na konferenci svůj workshop. A nejen jeden, rovnou dva! 

Většina účastníků konference jsou aktivní studenti středních a prvních ročníků vysokých škol. I proto jsme vybrali téma Úspěch, a zopakovali si workshop, který jsme jako otevřený nabízeli už na podzim, včetně hledání zdrojů úspěchu, se kterými se Luci setkala na Basic Synergy programu.

Úspěch na Konferenci českých nadějí

Akce se konala na kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích. 

První den, čtvrtek, byl plný zajímavých workshopů. 

První workshop jsme měli narvaný k prasknutí - toho si moc vážíme, protože bylo opravdu z čeho vybírat! Pro 28 účastníků jej odfacilitovala právě Luci s Pájou. Nechyběla ani naše mentora Eva Dittingerová, v roli pozorovatelky. 

Účastníci byli skvělí, užili jsme si s nimi zábavné aktivity, individuální přemýšlení i sdílení v malých i větších skupinkách. I když se neformálnímu vzdělávání a mládeži věnujeme už dlouho, vždycky nás překvapí, co nového se na workshopech zrodí - nebo třeba "jenom" vyplave na povrch. Taky jsme moc rádi, že jsme se mohli setkat se středoškoláky, i když někteří z nich se sportu tolik nevěnovali, a zjistit, že téma Úspěch je pro ně skutečně živé a workshop měl velký smysl. 

Na druhém workshopu se potom ukázala jen méně než půlka přihlášených účastníků, a tak si Luci užila komornější atmosféru. 

Přednášky a stánek

V pátek se potom účastníci konference mohli těšit na zajímavé přednášky od úspěšných mladých lidí. 

Celý den otevírala se svou vtipnou a inspirativní prezentací osminásobná mistryně světa v kickboxu a "hand to hand combat", budoucí diplomatka, modelka a prostě obecně neuvěřitelná Martina Ptáčková. Už dlouho jsme si s Martinou psali, a byli jsme moc rádi, že jsme se s ní mohli konečně setkat! A samozřejmě už domlouváme, že si sedneme ke kávě a nahrajeme pro vás podcast! 

My jsme druhý den konference strávili hlavně na našem stánku, kde se kromě Luci na několik hodin stavil i Hanz a Julie. Protože jsme viděli, že téma Úspěch vážně "jede", ptali jsme se návštěvníků na to, co si pod tím slovem představují - a jejich odpovědi lepili na sklo. Nakonec jsme měli pěknou spoustu pojetí úspěchu, co vy na to? 

Moc děkujeme organizátorům a všem skvělým účastníkům Konference českých nadějí, a těšíme se (snad) na příští rok!